Zapraszamy na Weekend włoski 

 
Termin: 10.11-13.11.2021 r.
Miejsce: Zagroda Magija (adres w zakładce Lokalizacja i dojazd)
Cena za warsztaty:
1250 zł – jeden uczestnik warsztatów
Zadatek:
650,00 zł – jeden uczestnik warsztatów
Zadatek jest płatny do 10 października 2021 r. i  z uwagi na konieczność rezerwacji miejsca w ośrodku nie podlega zwrotowi w przypadku rezygnacji z udziału przez uczestnika.
Wpłata końcowa płatna do 29 października 2021:
600,00 zł – uczestnik

Wszelkie dane wraz z numerem konta do przelewu zostaną wysłane mailem po wypełnieniu formularza (zakładka Zarezerwuj).

 

Nasze warsztaty będą zorganizowane z zachowaniem wszelkich obowiązujących w danym czasie przepisów dotyczących reżimu sanitarnego w związku ze stanem epidemii.

WAŻNE! Z uwagi na sytuację epidemiologiczną Starling Art Impresario Label Sp. z o.o wraz z Fundacja Arte Proibita zastrzega sobie, że warsztaty mogą nie dojść do skutku w przypadku, gdy przepisy nie będą na to zezwalać bądź gdy nie zostanie zebrana odpowiednia grupa uczestników. W takiej sytuacji zostanie zwrócony wpłacony zadatek.

Program warsztatów muzykoterapii – Weekend włoski:
  • wieczory poświęcone kulturze włoskiej połączone z degustacją sprowadzonych z Włoch win, serów, wędlin oraz antipasti

  • warsztaty garncarstwa
  • recital muzyki włoskiej

  • nauka robienia prawdziwie włoskiej pizzy oraz makaronu

  • szereg innych atrakcji

Cena warsztatów zawiera:
  • zakwaterowanie (3 noclegi) – doba zaczyna się od godz. 15 w dniu przyjazdu a kończy o godz. 11 w dniu wyjazdu
  • wyżywienie – śniadanie, obiadokolacja, kawa i herbata przez cały dzień; dodatkowo przysmaki kuchni włoskiej podczas wieczornych włoskich spotkań – w dniu przyjazdu pierwszym posiłkiem będzie obiadokolacja, a w dniu wyjazdu ostatnim posiłkiem będzie śniadanie
  • degustacja domowych nalewek z Pieczary Węgrzyna
Cena warsztatów nie zawiera:
  • dojazdu
  • ubezpieczenia od ryzyka rezygnacji

 

Zagroda Magija

Zagroda Magija to miejsce, które powstało z miłości do tradycji regionu oraz drewnianej architektury. Otoczone lasem i łąkami, pełne spokoju, pozwalające złapać głęboki oddech i wypocząć. Wszystkie chaty, za wyjątkiem Spichlerza to oryginale budynki, uratowane przed zapomnieniem.

Jako pierwsza do Zagrody została przeniesiona chata Modrzewiowa. Zbudowana w 1908 roku, wyglądała tak, jakby nadal ktoś tam mieszkał. Na środku salonu stał dziewiętnastowieczny fortepian, obok biblioteczka z przedwojennymi wydaniami dzieł Mickiewicza, Sienkiewicza i innych wieszczów polskich. W chacie zachowało się też kilka pięknie zdobionych mebli z tamtego okresu, które służą po dziś dzień.

Następna była Jodłowa. W 2005 roku przypadkowo odnaleziona w Haczowie. Dom urzekał swoim pięknem. Decyzja zapadła bardzo szybko. Dachówka po dachówce, belka po belce – niczym domek z kart, rozebrana i zrekonstruowana. Dom ze swoją historią, duszą teraz pisze ciąg dalszy swoich losów, tym razem naszym życiem…

We wsi Wesoła, stała ponad 150 -letnie stodoła, pokryta strzechą. Szybko zrodził się pomysł na Wesołą Stodołę – miejsce warsztatów ginących zawodów, spotkań, koncertów oraz przestrzeń na wszystkie stare sprzęty zbierane od lat. W 2008 Stodoła stanęła w Orelcu na skraju lasu tuż obok potoku. Spichlerz jako jedyny nie jest oryginalny, jednak nie można odmówić mu cudownego charakteru. W oryginale można podziwiać go w Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku. Od 2015 roku wspaniale urozmaica Zagrodę.

Chata gospodarzy pochodzi z końca XIX w. Jest to dom przesiąknięty historią wielokulturowego Leska, w którym zamieszkiwali przez lata ludzie wielu kultur i religii. Stare fotografie, dokumenty odnalezione na strychu to jedyne pamiątki po tamtym czasie. Chata została przeniesiona do Zagrody Magija w 2011 r.

Zagroda Magija

Masz jakieś pytanie w sprawie warsztatów?! Wyślij wiadomość, a odpowiemy w możliwie szybkim czasie.