Mentorzy Anima Creativa

Marlena Szpak

Marlena Szpak  – (trener wokalny) –  Swój profesjonalizm zbudowała w oparciu o solidne muzyczne wykształcenie, studiując w uznanych włoskich konserwatoriach, gdzie zdobyła tytuł dyplomowanego magistra jako muzyk śpiewak.
Od tej pory prowadzi z ogromnym sukcesem intensywną działalność artystyczną i dydaktyczną. Śpiewała w wielu produkcjach operowych na scenach najważniejszych włoskich oper, m.in. pod batutą Daniela Orena, Ennio Morricone, Donato Renzettiego i wielu innych wybitnych postaci. Polscy widzowie mieli okazję poznać ją w The Voice of Poland, gdzie wraz ze swoim bratem Michałem Szpakiem pomagała utalentowanym młodym ludziom doskonalić ich umiejętności wokalne.

Michał Szpak jest obecnie uznawany za jednego z najwybitniejszych wokalistów w Polsce. Trener w trzech ostatnich edycjach The Voice of Poland.
Zdobywca drugiego miejsca w programie talent show TVN X-Factor (2011). Zwycięzca Festiwalu Piosenki Rosyjskiej z utworem „Oczy czarne” (2013). Laureat nagrody SuperPremiery na 52. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu oraz nagrody w kategorii SuperArtysta oraz Grand Prix Złote Opole 2016 na 53. KFPP. Reprezentant Polski w 61. Konkursie Piosenki Eurowizji (2016), gdzie zdobył 8. miejsce (3 u publiczności). Zdobywca Telekamery w 2018 roku w kategorii Najlepszy Juror.

Paulina Biernat

Paulina Biernat – (tancerka, prezenterka telewizyjna, coach) – Treningi tańca towarzyskiego rozpoczęła w wieku dziewięciu lat w kieleckim klubie „Jump”. W parze z Jakubem Żeglenem osiągnęła najwyższą, międzynarodową klasę taneczną „S”. Od 2009 do końca 2011 tańczyła w parze z włoskim tancerzem Stefano Terrazzino, w międzyczasie jej partnerem tanecznym był też Marek Dedik.

W latach 2010–2011 występowała w charakterze trenerki tańca w programie rozrywkowym TVN Taniec z gwiazdami. Wystąpiła w dwóch edycjach, w których partnerowała kolejno: Arturowi Barcisiowi (2010) i Michałowi Szpakowi (2011). Od 2014 z przerwami występuje jako trenerka tańca w programie Polsatu Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami.

10 marca 2012 w parze z modelem Pawłem Stalińskim zajęła drugie miejsce w Tanecznym Turnieju Gwiazd „Elixa 2012”.

Aleksandra Gącka

Aleksandra Grącka Baczyńska – (aktorka teatralna) – Absolwentka Akademii Teatralnej im. Stanisława
Wyspiańskiego w Krakowie (WTT) (2013-2017), dwuletniego Policealnego Studium Edukacji i Praktyk Teatralnych w Toruniu (2010 – 2012) oraz rocznego studium aktorskiego Lart Studio w Krakowie (2012/2013).
Współpracowała z Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu w ramach realizacji spektaklu dyplomowego, którego premiera odbyła się 11̨ maja 2012 roku, uzyskując przy tym tytuł Animatora Kultury.
Pierwsze kroki w dziedzinie sztuk performatywnych stawiała pod kierownictwem Grzegorza Pleszyńskiego. W lutym 2019 roku rozpoczęła współpracę z Lysney Peisinger oraz Mariną Abramović przy wystawie „Do czysta / The cleaner” w CSW w Toruniu. Otwarcie odbyło się 8 marca 2019 roku.

Claudia Antoszewski – plastyk, absolwentka Szkoły Wizażu i Charakteryzacji Make Up Star, a także produkcji filmowej i telewizyjnej ze specjalizacją w reżyserii SAN. Na co dzień współpracuje z zespołami muzycznymi i tworzy festiwal HEARTrockowanie. Zaraża optymizmem i dobrą energią, a także pasją do szeroko pojętej sztuki. Wprowadzi Was w kolorowy świat farb i pędzli, podzieli się swoją wiedzą na temat wizażu, bodypaintingu, charakteryzacji i innych plastycznych sztuczek.